top of page

טיפול בהתנהגויות

סיכוניות ביחסי מין

בריאות מינית כוללת גם רווחה ובריאות נפשית, זו בדיוק הסיבה שחוץ מלדאוג לבריאות גופנית ולמנוע הדבקה במחלות מין, אני גם מציעה טיפול שמתמקד בהתנהגויות סיכוניות ביחסי מין. נשמע רחוק או מפחיד? לא כזה. בתכלס זה דווקא יכול להיות מאוד קרוב לחיים של רוב בני האדם. מזתומרת? גללו למטה..

בלה דואגת פותחת שירותים טיפוליים המתמקדים בהתנהגויות סיכוניות ביחסי מין, ומציעה טיפול פרטני קצר/ארוך טווח או טיפולים קבוצתיים המונחים על ידי עובדים סוציאליים. הטיפולים מותאמים לחברות וחברי הקהילה הגאה ולמאפייניהם הייחודיים.

מה זה בעצם התנהגויות סיכוניות ביחסי מין?

בכל סוג של יחסי מין אנחנו חשופים לסיכונים כאלה ואחרים, למשל הדבקה במחלות מין, פציעות, חציית גבולות אישיים, תחושה שעשינו משהו שלא בדיוק רצינו וכן, לפעמים גם לאלימות מינית. אני יודעת, 'התנהגות סיכונית' יכולה להישמע קצת מלחיצה ורחוקה, אבל בפועל זה פשוט התנהגות מינית - הרגלים או פרקטיקות מיניות - שגדל בהן הסיכוי לתופעות אלו. התנהגויות כאלה רווחות ביותר ונפוצות בקהילה הגאה ומחוצה לה.
 

על איזה הרגלים ופרקטיקות אני מדברת?

  • קיום חוזר של יחסי מין ללא אמצעי מניעה.

  • קיום חוזר של יחסי מין תחת השפעת אלכוהול או סמים, כולל CHEMSEX.

  • פרקטיקות מיניות 'אינטנסיביות' או אלימות שעלולות לסכן את הגוף ואת שלמותו (למשל חדירות אינטנסיביות כולל חפצים או פיסטינג, BDSM, קינק).

  • ריבוי פרטנרים.ות או קיום יחסי מין במערכות יחסים לא מבוססות אמון או היכרות מקדימה.

  • השתתפות ביחסי מין מרובי משתתפים.ות.

  • קיום יחסי מין בהסתרה של אחד הצדדים או של שניהם.​

  • קיום יחסי מין במסגרת קשרים בהם קיימים פערי כוחות (למשל פערי גילאים משמעותיים, פער בניסיון המיני, תשלום או תמורה מצד אחד הפרטנרים.ות).

  • חרדה מוגברת לאחר קיום יחסי מין או הימנעות מהם בשל איידספוביה או פחד מהעברת נגיפים ומחלות אחרות.​


​התנהגויות אלה המגבירות סיכון הן לא בהכרח 'שליליות' ולא בהכרח צריך להפסיק אותן, אבל אם את.ה מרגיש.ה קצת בלבול או חוסר שליטה לגביהן, אני מציעה להתבונן עליהן באופן בטוח ולא שיפוטי יחד בתהליך טיפולי, לבחור בהן מחדש מתוך רצון אישי שלך, לסמן גבולות אישיים ולהגביר תחושה של שליטה עצמית על יחסי המין שלך - ככה בעצם, להפחית את הסיכונים הקיימים בהם.​

אז מה אני מציעה?

הו, טוב ששאלת! אז קודם כל חשוב לי לספר שזה שירות חדש אצלי, שעומדים מאחוריו אנשים מקצועיים ובעלי ניסיון בתחום הבריאות המינית וטיפול בקהילה הגאה. השירות פונה לכל להט"ב אשר מוצא.ת עצמו.ה בהתנהגות מינית סיכונית, אחת או יותר מאלו המפורטות מעלה. בשירות קיימים טיפולים פרטניים או קבוצתיים. בלה דואגת מאז ומתמיד פעלה למען הקהילה, ללא מטרות רווח, לכן אני מציעה את השירות בעלות מסובסדת ביותר. ניתן להצטרף לשירות הטיפולי לאחר פגישה או שיחה ראשונית שתברר התאמה וצרכים, אך שימו לב שמספר המקומות בשירות מוגבל.

טיפול פרטני

ליווי פרטני קצר או ארוך טווח בשיחות אחת לשבוע. הפגישות מתמקדות בתחום המיניות והתנהגות סיכונית במין, ובאופן דינאמי עוסקות גם ברבדים ותחומים נוספים בחיי המטופל.ת, כאלה הקשורים באופן ישיר או עקיף להתנהגותו המינית. התהליך הפרטני יבקש לחקור את ההתנהגות המינית של המטופל באופן בטוח, מוגן ולא שיפוטי, המאפשר התבוננות בהיבטים רגשיים נוספים, ובהמשך לכך לקבל החלטות אישיות לגביה אשר יאפשרו צמצום סיכוניות ותחושת שליטה מוגברת.

קבוצות טיפוליות

קבוצות טיפוליות דינאמיות קצרות מועד (כחודשיים לכל קבוצה) אשר נבנות ונפגשות סביב נושא משתנה הקשור למיניות בקהילה הגאה - כל קבוצה סביב נושא אחר. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע בשעות הערב למעגל שיח באורך של שעה וחצי. בקבוצה נבקש לייצר מרחב ללמידה הדדית בין המשתתפים באותו הנושא, תוך הצפת סוגיות שונות, הכרות וחשיפה עצמית במעגל. אנו מאמינים כי ביכולתו של התהליך הקבוצתי - החשיפה העצמית והלמידה מהאחר - לסייע לחברי וחברות הקבוצה בהתפתחות אישית בנושא הקבוצה ומעבר לו.

bottom of page