top of page

מה אנחנו יודעים על אנאלי? לפעמים זה מרגיש שכולם יודעים, "פשוט" יודעים. אבל מתי פעם אחרונה למדנו איך עושים אנאלי? והרבה מאיתנו נעיד שבואו.. זה לא כזה "פשוט". אז בלי ללכת יותר מדי סחור סחור, בואו נחדור פנימה, ישר ולעניין.

איך לעשות אנאלי?

בלה דואגת ומביאה כמה טיפים וצעדים שיעזרו לך בדרך לחדירה, אבל לפני הכל, חשוב לדעת שחדירה אנאלית היא פרקטיקה מינית מורכבת שיכולה להיות מחברת ומענגת בטירוף, אבל לפעמים גם מלחיצה, מעוררת חרדה ואולי אפילו כואבת וטראומטית. היא דורשת מהחודר רגישות ועדינות, תשומת לב מרובה לפרטנר הנחדר, לתגובות המילוליות והגופניות, לעוויתות פנים, לכיווצים ולשחרור של פי הטבעת. הנחדר ממול נדרש לתת אמון ולסמוך, להיפתח, לשחרר ולתקשר את תחושותיו.

 

בלה ממליצה לפני חדירה ראשונה לנסות להיחדר באופן עצמאי, ממש כמו שאוננות עזרה להרבה מאיתנו להכיר את הגוף שלנו לפני יחסי מין עם פרטנר נוסף. כדאי לנסות לעסות עם עצמך את פי הטבעת, ולאט לאט להכניס אצבע או צעצוע מין קטן (גם כן לפי ההנחיות הבאות לחדירה). מומלץ לגזור ציפורניים לפני הכנסה של אצבעות לפי הטבעת.

 

ועוד כוכבית, לא משנה עם מה בחרת להיחדר – אביזר, אצבע, פין או כל דבר שיעשה לך טוב, לא שופטת :) – מה שנוגע בפי הטבעת לא יגע אחריו באיברים אחרים כל עוד לא נשטוף אותו במים וסבון (אלא אם כן השתמשנו בקונדום).

 

טוב אז מה עושים? ואיך?

נתנקה

כדאי להרגיש "פנוי" לפני החדירה והרבה מאיתנו גם נרצה להרגיש נקיים לקראתה. כמה דרכים יכולות לעזור לנו בזה:

  • פשוט להתרוקן. לאחר מכן לשטוף את האזור עם סבון מבחוץ ואפשר גם מעט מבפנים. אין צורך להחדיר אצבעות ולנקות לגמרי.

  • אכילת מזון עתיר בסיבים תזונתיים, הוא יסייע ליציאות להיות יותר "חלקות" בוא נגיד.

  • יש שיעדיפו להתנקות עם חוקן. בלה מדגישה שזה ממש לא הכרחי, ואפילו עשוי לגרום לנזקים. 

 

בלה יודעת שהנושא מטריד הרבה מאיתנו, אבל חשוב לומר שלפעמים יש "תקלות", וזה בסדר, קורה לטובים ביותר :)

נחליק

הרקטום לא מפריש נוזל חיכוך באופן טבעי, לכן נרצה כמעט בכל חדירה אנאלית​ להשתמש בחומרי סיכה שיהפכו את ה"אירוע" לנעים וחלק יותר. כדאי להשתמש בחומרי סיכה ייעודיים לסקס (ועל בסיס מים או סיליקון בשימוש בקונדום, על בסיס שמן יקרע אותו). חומרים מאולתרים עשויים להזיק ולגרות את האזור, רוק נספג ומתייבש במהירות.

 

נִתְרַגֵּל

 פי הטבעת הוא שריר. הוא לא רגיל למגע ולכן במגע ראשוני הוא עשוי להתכווץ. עיסוי מבחוץ באמצעות אצבע או לשון ירגיל אותו למגע, ויעזור להרפות אותו לקראת החדירה שתגיע בהמשך. עיסוי של פי הטבעת תוך כדי עיסוי של אזורים מגרים אחרים (כמו שק האשכים, איבר המין, הדגדגן, פטמות וכו') יהיה נעים, מרפה ועוצמתי הרבה יותר.

 

נדחוף

אחרי שהרגשנו שפי הטבעת רפוי, ננסה להכניס אצבע, לאט, בהקשבה הדדית. נשים לב לכיווצים. נתחיל מאצבע קטנה.

 

נשהה 

אחרי החדירה נשהה בתוכו. לא לפמפם! לאחר שהכנסנו אצבע נרצה לתת לשרירי פי הטבעת להתרגל לתחושה החדשה, להתרפות סביב האצבע.

 

ננשום

נשימות עמוקות יעזרו לנו להרפות את השריר, להתרגל לתחושה ולהנות ממנה. כדאי לנשום יחד, זה כיף :)

 

ננוע

אחרי שהרגשנו הרפיה ונינוחות עם המצב, נוכל לייצר איזשהי תנועה איטית עם האצבע, מעגלית בהתחלה, תוך כדי קשב לשריר – אם נינוח ורפוי הכל טוב ואפשר להמשיך, אם נרגיש כיווץ נעצור עד להרפיה מחדש (לפחות) או שנפסיק להיום. כל עוד אין כיווץ והתחושה נעימה נוכל להמשיך לתנועה מאסיבית יותר, למשל הוצאה והכנסה.

 

נגדיל

מכאן אפשר להגדיל. בכל פעם נוכל לנסות כניסה רחבה יותר, אצבע גדולה יותר, שתי אצבעות, צעצוע מין וכמובן איבר מין. כל עוד נשמור על הרצף: עיסוי > התרגלות > חדירה ראשונית > שהייה > נשימה > תנועה ותקשורת > הרחבת התנועה. בכל שלב נזכור - כיווץ הוא סימן לעצור!

וחוץ מזה, כמה טיפים:

  • לא חייבים לרוץ על הכל. השלבים יכולים להתחלק לכמה מפגשים שונים, פעם ראשונה רק עיסוי למשל. בפעם הבאה ננסה גם חדירה.

  • חדירה אנאלית ראשונה כדאי להתחיל בשכיבה על הבטן או על הצד. השרירים ככה יותר רפויים. בלה יודעת שבראש קופץ "דוגי", אבל זו דווקא לא תנוחה מרפה כל כך.

  • חשוב לדעת ששריר פי הטבעת הוא שריר "בולע", לכן לא נרצה להכניס אליו אביזרים שיכולים להיבלע בתוכו. ישנם צעצועי מין המותאמים למין אנאלי שבקצה שלהם יש חסם.

  • בחדירה אנאלית לא מוגנת קיים סיכוי להדבקה בכל המחלות המועברות במין, שימוש בקונדום יעזור למנוע את רובן, שימוש בPrEP יעזור למנוע הדבקה בHIV בלבד. 

  • לשימוש בקונדום יש יתרונות בחדירה אנאלית ראשונית מעבר למניעת הדבקה במחלות. הוא חלק וכניסה איתו לרוב תהיה נעימה יותר בהתחלה; הוא שומר על סטריליות ולהרבה מאיתנו יתן ביטחון ויעזור עם החשש מ"תקלות" ולכלוך. זה לגמרי דבר שיכול לעזור לנו "להרפות". היתרונות האלה תקפים גם בהלבשת קונדום על אביזרי מין או אצבעות, גם נעים יותר וגם לא נרגיש ציפורניים.

 

בכתיבת העמוד נעזרנו בפרק "איך לעשות סקס אנאלי" בפודקאסט "שיט של אחרים"

פרק 91 - איך לעשות סקס אנאלי? – שיט של אחרים | פודקסט ב-Spotify

bottom of page